Cena wynajmu (do 8h) – Skontaktuj się

Cena zakupu – Skontaktuj się

Dostawa, obsługa – wycena indywidualna

Opis

Wychyl kule z położenia równowagi używając uchwytu połączonego z metalowym grzebieniem, zrób pełny obrót o 360 stopni szybkim ruchem przesuwając grzebień w dolne położenie i uwalniając w ten sposób kule. Obserwuj zachowanie kul przez dłuższy czas, stojąc tak abyś widział kule wiszące jedna za drugą.

Mamy tu do czynienia z układem kilkunastu, starannie dobranych pod względem długości, niezależnych wahadeł. Jednakowo wychylając kule z położenia równowagi w tym samym czasie (mówimy o jednakowej fazie i amplitudzie) powodujemy sytuację w której po uwolnieniu wahadeł ich ruch odtwarza kolejno różne fale biegnące i stojące, tak by po wykonaniu pełnego cyklu wrócić do stanu początkowego. Poczekaj chwilę, około 90 sekund, a zobaczysz że kule wracają do początkowego położenia i rozpoczynają kolejny cykl.

Okres oscylacji wahadła matematycznego zależy tylko i wyłącznie od długości linki. Im linka krótsza, tym krótszy okres drgań, w wyniku czego wahadło z krótszą linką „wyprzedza” to z linką dłuższą.

Urządzenie kompletne, wykonane ze stali nierdzewnej, przygotowane do transportu i montażu.